Arama:
Dil Seçimi:
SICAK DALDIRMA GALVANİZ KAPLAMA

Galvaniz kaplama da esas metot tabbi ki sıcak daldırma galvaniz kaplamadır. Kaplama yapılırken ve yapıldıktan sonra çinko ve metali adeta birbirine kaynatmaktadır sıcak daldırma galvaniz kaplama.

Metal elementlerin tümü de bu yöntemden faydalanmaktadır. Kullandığınız malzemeler, çinko, metallerin durumu da bu koruyucu yöntemin kalitesini kimi zaman artırırken  kimi zamanda düşürebilir.

Sıcak dakldırma galvaniz yapılacak metallerin durumu, dış görünüşü, korozyon miktarı ile de kaplama kalınlığı belirlenmektedir.  Bir metal eğer üretilirken kaliteli malzeme ile üretildi ise, sıcak daldırma kaplama sonrasında ömrü daha da uzamaktadır. Mesela kaplama ile metallerin ömrü 25 ve 20 yıla kadar uzarken, kaliteli malzeme ile meydana  getirilen metal maddelerin kaplamadan sonra ömürleri, 30 yıla kadar çıkmaktadır. Tabii ki,  hava ve iklim ortamı da bu durumda büyük rol oynamaktadır.

İklimi nemli olan bölgelerde,  metaller kaplama yapılsa da ömürleri daha az olabilmektedir. Çünkü, nemli ortamlarda metaller daha çabuk korozyona uğrar ve paslanır, çürürler.


Yorum yapın

TURAN METAL İNŞAAT VE NAKLİYE SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Fabrika Cumhuriyet.Mah.inönü cad.no:44/çayırova/KOCAELİ
İrtibat: 0262 658 06 12 / 13-14 Fax: 0262 658 06 15
Turan Metal İnşaat ve Nakliye San. ve Tic. LTD. ŞTİ. © 2010 Galvaniz Kaplama