Arama:
Dil Seçimi:
NEDEN GALVANİZ KAPLAMA?

Neden galvaniz kaplama? Neden galvaniz kaplama işlemi tercih edilmektedir? Galvanizi diğer işlemlerden ayıran özellik nedir?

Galvaniz erimiş çinkonun içine, kaplama ya da korumak amaçlı bir madenin batırılmasıdır. Dünyada tüm sanayi sektörlerinde en çok kullanılan bir işlemdir.

Bu galvaniz kaplama işlemi ile çinko kaplanarak, dışarıdaki tüm metal malzemeler, dışarıda, açık da çalışacak, kullanılacak tüm metal malzemeleri pasdan koruruz.

Böylelikle ya metaller paslanmasın diye kaplama yapılır ya da metaller pasdan korunsun, nemden, küfden korunsun diye kaplama yapılarak metal malzemeler koruma altına alınır.

Sadece korunmak amaçlı değil galvaniz kaplama, ayrıca estetik bir görünüm de kazandırır metal madenlere, malzemelere..Güzel bir renk verir, parlaklık kazandırır.

Demir, çelik gibi metaller, gerek bulundukları ortamlarda, gerekse hava atmosferinden zamanla zarar görerek paslanmaya yüz tutarlar. Böylelikle bir süre sonra demir erimeye, paslanmaya, çürümeye başlar. Ömrüde  kısalarak, işlevini ve gücünü kaybeder.

Galvaniz kaplanarak da, elektro galvaniz kaplama yöntemi ile metaller pasivasyon yapılarak kaplanır ve kalınlaştırılarak koruma altına alınırlar. Ayrıca sağlamlaştırılırlar. Bu sebeple de tüm sanayide galvaniz kaplama baş ve tek tercihdir diyebiliriz.


Yorum yapın

TURAN METAL İNŞAAT VE NAKLİYE SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Fabrika Cumhuriyet.Mah.inönü cad.no:44/çayırova/KOCAELİ
İrtibat: 0262 658 06 12 / 13-14 Fax: 0262 658 06 15
Turan Metal İnşaat ve Nakliye San. ve Tic. LTD. ŞTİ. © 2010 Galvaniz Kaplama