Arama:
Dil Seçimi:
Galvaniz Nasıl Anlaşılır

Daldırma galvaniz kaplama başlıkda oldugu gibi bir soru bir ürünün daldırma galvaniz yapıldığını nasıl anlayabiliriz.

Şirketimize gelen bir telefon da daldırma galvanizli ürün almış vatandaş sıcak daldırma galvaniz hakkında bilgisi ve tecrubesi olmadıgı için aldıgı malzemenin gerçekden sıcak daldırma galvaniz kaplamalı olduğunu nasıl anlarım şeklinde yardım istemiş.

Şimdi daldırma galvanizmi yoksa soba boyasımı veya bir boya çeşidimi bunu anlamanın en kolay yolu bir bez parçasına tiner dökülerek malzemeye türtülür eğer bez parçası üzerine boya çıkıyor ise o ürün daldırma galvaniz değil bir boyadır.


“Galvaniz Nasıl Anlaşılır” için 4 Yorum

 1. ahmet kemal yahyaoğlu dedi ki:

  Peki sıcak daldırma galvanizi elektro galvanizden nasıl ayırırız? Müteahhitlerimizin bizi yanlış yönlendirmelerini nasıl önleriz?

 2. Mustafa dedi ki:

  BOYANIN ALTINDA SICAK GALVANİZ VARMI NASIL KONTROL EDİLİR.BOYAYI ÇIKARMADAN BUNUN TESBİTİ VARMI.İYİ ÇALIŞMALAR.

 3. ahmet dedi ki:

  Daldırma galvaniz eğer üzerine boya yapılmamış ise elektro galvanize göre daha mat rengi olur. Yine ayrıca kaportacılarında kullandığı mikron ölçüm cihazı ile galvanizin kalınlığını ölçerek de anlaşılır. Elektro galvaniz. 10.15 mikron olurken daldırma galvaniz en az 70,80 mikrondur.

 4. ahmet dedi ki:

  Boya varken anlamanız güç olabilir. Küçük bir kısımdan boyayı kazıyıp galvanizi görebilirsiniz. Fakat boyanın altındaki elektro galvanizmi? yoksa sıcak daldırmamı bunu anlamak için micron cihazı kullanabilirsiniz.

Yorum yapın

TURAN METAL İNŞAAT VE NAKLİYE SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Fabrika Cumhuriyet.Mah.inönü cad.no:44/çayırova/KOCAELİ
İrtibat: 0262 658 06 12 / 13-14 Fax: 0262 658 06 15
Turan Metal İnşaat ve Nakliye San. ve Tic. LTD. ŞTİ. © 2010 Galvaniz Kaplama