Arama:
Dil Seçimi:
Galvaniz Kaplma Çelik ve ÇevreGalvaniz kaplama çelik nasıl üretilir? Galvaniz kaplama çelik levhaların faydaları nelerdir? Galvaniz kaplama çelik levhalar çevre için zaralı mıdır?

Galvaniz kaplama çelik levhalar üreitilirken, çelik korozyondon korunması amacıyla bir dizi işlemden geçirilir. Paslanma ihtimali olan ortamlarda kullanılacak olan çelik için galvaniz kaplama işlemi oldukça faydalıdır.

Çelik levhalar ince bir çinko tabakasıyla kaplanır. Çinkonun altta bulunanan demir elementleriyle temas etmesi, kimyasal bir tepkimeye neden olur ve böylece galvanizz kaplama işlemi gerçekleşir.

Galvaniz Kaplama İşlemi

Galvaniz kapalama çeliği yaklaşık kırk yıl paslanmadan korur. Sonuçta bu kaplama işlemi sonsuza kadar sürmez. ÇOk soğuk veya zor hava şartlarında galvaniz kaplama metali farklı elementlerden korumaya yardımcı olur. Kaplama tabakası çok kalın olmamasına rağmen, galvaniz kaplama alttaki çeliği korumak için oldukça faydalıdır. Daldırma Galvaniz kaplama alttaki çeliği, küçük çizikler veya çentikler oluşması halinde bile koruyabilmektedir.

Galvanize çeliğin kullanılabileceği bir çok alan vardır. Fakat galvanize çelik kaynak yapılırken çok dikkatli olunmalı. Çünkü kaynak aşamasında çinkonun çıkarmış olduğu duman, kişinin sağlığı üzerinde kalıcı olumsuz etkiler bırkabilir. Kesin deliller olmamasına rağmen, galvaniz kaplamanın çevreye zarar verdiği konusunda bazı şüpheler var, özellikle kaynak aşamasında.

Çelik levhalar bin iki yüz santigrat derecede oluşturulurken, sıcak daldırma galvaniz kaplama işlemi iki yüz santigrat derecede gerçekleştirilmektedir. Galvaniz kaplama yöntemi, çeliği korozyondan korumak için uygulanabilecek en masrafsız yöntemlerden bir tanesidir.


Yorum yapın

TURAN METAL İNŞAAT VE NAKLİYE SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Fabrika Cumhuriyet.Mah.inönü cad.no:44/çayırova/KOCAELİ
İrtibat: 0262 658 06 12 / 13-14 Fax: 0262 658 06 15
Turan Metal İnşaat ve Nakliye San. ve Tic. LTD. ŞTİ. © 2010 Galvaniz Kaplama