Arama:
Dil Seçimi:
Galvaniz Kaplama Su Tankları

Galvaniz Kaplama Su Tankları

Galvaniz kaplama su tankları yıllardır kullanılmaktadır. Galvaniz kaplı su depoları, evde veya sanayide su depolamak için oldukça kullanışlıdırlar. Galvaniz kaplama, demir ve çeliği çinkoyla kaplama işlemidir. Bu işlem sayesinde altta kalan çelik paslanmaktan korunur. Başka bir deyişle çeliği galvanik korozyondan korur.

Galvaniz kaplama eski bir işlemdir. Çelik, yaklaşık yüz elli yıldır galvaniz kaplama yapılıp, kullanılmaktadır. Çinko paslanmaya karşı dirençlidir. Bu yüzden demirli metaller çinkoyla kaplanarak, paslanmaktan korunurlar. Aynı zamanda çinko demirli araç gereçlere katodik korumada sağlar.

Peki neden galvaniz kaplama su tankları kullanılmalı? Daldırma galvaniz kaplama demir ve çeliğinizi korumak için maddi olarkata uygun bir yöntemdir. Galvaniz kaplama su tankları fazla bir bakım gerektirmez ve bakım için harcayacağınız para cebinizde kalır.

Eğer depoladığınız su, içme suyu ise galvaniz kaplama su depoları tavsiye edilmektedir. Bu tanklar çürümezler ev eğer içinde içme suyu olan bir su tankında çürüme meydana gelirse, o suyu içmek sağlık açısından tehlikeli olabilir. Bu galvaniz kaplama su tankları yıllarca bozulmadan kalabilir.

Galvaniz kaplama su tankları genelde büyüktürler; su depolama kapasiteleri beş bin galondur. Rüzgara, soğuğa ve sıcağa dayanabilecek şekilde üretilmişlerdir. Kötü hava şartlarında bile yıllarca bozulmadan kalabilirler.

Bu tankların evlerdede su depolamak için kullanıldığını belirtmiştik. Bu su depolarını kullanan ev sahipleri daha düşük su faturaları geldiğini belirtmektedir. Sıcak daldırma galvaniz kaplama su depoları, yangın tehlikesine karşı su depolamak, bahçe sulama amcıyla su depolmak içinde kullanılmaktadır.

Eğer sizde su sıkıntısı olan bir bölgede yaşıyorsanız, kesinlikle bu su depoları sizin için, suya ihtiyacınız olduğu her an temiz su bulabilmeniz için iyi bir çözüm olacaktır.


Yorum yapın

TURAN METAL İNŞAAT VE NAKLİYE SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Fabrika Cumhuriyet.Mah.inönü cad.no:44/çayırova/KOCAELİ
İrtibat: 0262 658 06 12 / 13-14 Fax: 0262 658 06 15
Turan Metal İnşaat ve Nakliye San. ve Tic. LTD. ŞTİ. © 2010 Galvaniz Kaplama