Arama:
Dil Seçimi:
Galvaniz Kaplama Garaj Kapıları

Enerji maliyetlerinin günden düne artması nedeniyle, bir çok ev sahibi artık garaj kapılarında kullanılacak malzeme olarak galvaniz kaplama çeliği seçmektedir. Seçtiğiniz kapıya göre, kapının yalıtım özelliği de değişmektedir. Piyasada bir katlı, iki katlı veya üçkatlı olarak üretilmiş malzemelerden garaj kapısı yapmanız mümkün. Galvaniz kaplama garaj kapılarında eğilme veya bükülme gibi olaylar sorun değildir, kolayca düzeltebilmeniz mümkün. Ayrıca galvaniz kaplama garaj kapılarında, sürekli bakım veya boyama gibi işlemleri tekrar etmek zorunda değilsiniz. Eğer isterseniz bir defa boyayarak istediğiniz renkte kullanabilirsiniz.

Galvaniz Kaplama İşlemi

Ancak tek katmanlı olan galvaniz kaplama garaj kapıları iyi bir yalıtım sağlayamamaktadır. Bu tür kapılar, tek bir tabaka galvaniz kaplama çelik levhalardan oluşmaktadır. Şunu söylemek gerekirse, metal hem sıcağı hem soğuğu iletmektedir. Ayrıca bu modeller en pahalı olan modellerdir. Böyle bir modeli satın alırken iki kere düşünmelisiniz.

İki tabakalı garaj kapılarında, tabakanın biri daldırma galvaniz kaplama çelik levhadan oluşmaktadır. İkinci tabaka ise poliüretandan oluşmaktadır. Bu malzeme hem iyi  bir yalıtım sağlar hemde dışardaki sesi içe daha az geçirir. Eğer aradığınız iyi yalıtım yapan bir garaj kapısı ise bu malzeme sizin için uygun olabilir. Eğer garaj kapısı için biraz daha fazla ödeyebilecekseniz, üç tabakalı garaj kapıları da mevcuttur. Bu malzeme ise iki tabakalı garaj kapılarının üzerine ekstradan bir sıcak daldırma galvaniz kaplama tabakanın daha eklenmesiyle oluşmuştur. Çok daha iyi bir yalıtım ve iyi bir koruma sağlamaktadır. Tabi fiyat olarak daha pahalıdır.


Yorum yapın

TURAN METAL İNŞAAT VE NAKLİYE SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Fabrika Cumhuriyet.Mah.inönü cad.no:44/çayırova/KOCAELİ
İrtibat: 0262 658 06 12 / 13-14 Fax: 0262 658 06 15
Turan Metal İnşaat ve Nakliye San. ve Tic. LTD. ŞTİ. © 2010 Galvaniz Kaplama