Arama:
Dil Seçimi:
Galvaniz Kaplama Çiviler

Galvaniz kaplama çiviler, inşaatlarda kullanılan özel bir  çivi türüdür. Galvaniz kaplama çiviler, koruyucu bir tabaka oluşturmak amacıyla çinkoyla kaplanmak için sıcak daldırma gavlaviz kaplama işleminden geçmektedirler. Bu tabaka, herhangi bir paslanma veya çürüme durumunda alttaki ana metali korumaktadır.

Galvaniz kaplama çivilerin ilk önemli özelliği normal çivilere göre, paslanma ve çürüme olayının daha az olmasıdır. Birçok galvaniz kaplama çivilerin üzerinde ince bir galvaniz tabakası bulunmaktadır ve buna elektro kaplamada denilmektedir. Bu işlem sırasında, elektrik ileten metal, elektrik akımıyla galvanizle kaplanır. Bu işlem sonucunda pürüzsüz bir kaplama işlemi gerçekleştirilir. Elektro kaplama yöntemiyle kaplanan çiviler, tuzlu su gibi aşındırıcılara sürekli maruz kaldıklarında fazla bir mukavemet gösterememektedir. Bu nedenle, özellikle de aşındırıcılara yoğun şekilde maruz kalan ortamlarda kullanılacak çivilerin, sıcak daldırma galvaniz kaplama işleminden geçmesi gerekmektedir. Sıcak daldırma galvaniz kaplama işlemi sonrasında çivilerin üzerinde daha kalın bir galvaniz tabakası oluşacaktır.

Galvaniz kaplama çiviler birçok alanda kullanılmaktadır. Evlerde kullanırken galvaniz kaplama çivileri dıaşarda yapılacak işlemlerde kullanabilirsiniz. Elektro kaplama çivilerin parlak bir görüntüsü vardır. Sekoya ve sedir ağaçlarında bu çivilerin kullanılmaması tavsiye edilir. Çünkü bu ağaçlarda bulunan bulunan asit ve kimyasallar, çinko kaplamayı kısa zamanda eritecektir. Galvaniz kaplama çiviler kısa zamanda paslanarak, bulundukları ağaca kendi çevrelerinde lekeler bırakacaklardır. Bu çivilerin yerine, sıcak daldırma yöntemiyle kaplanmış, rengi mat yeşil olan çiviler kullanılmalıdır.


Yorum yapın

TURAN METAL İNŞAAT VE NAKLİYE SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Fabrika Cumhuriyet.Mah.inönü cad.no:44/çayırova/KOCAELİ
İrtibat: 0262 658 06 12 / 13-14 Fax: 0262 658 06 15
Turan Metal İnşaat ve Nakliye San. ve Tic. LTD. ŞTİ. © 2010 Galvaniz Kaplama