Arama:
Dil Seçimi:
Galvaniz Kaplama Çit Direkleri Nasıl Boyanmalı?

Çeliğin paslanmaya karşı koruma altına alınması için çinkoyla kaplanması işlemine galvaniz kaplama denilmektedir. Galvaniz kaplama çelik paslanmaya daha dayanıklı hale getirilerek, nem bulunan ortamlarda da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Galvaniz kaplama paslanmayı önleyerek çeliğin ömrünü çok daha fazla uzatır. Daldırma Galvaniz kaplama çelik gemi yapımı, otomotiv ve inşaat sektörlerinde fazlaca kullanılmaktadır. Paslanmaya karşı dayanıklı olması nedeniyle, bahçe çitlerinde direk olarak galvaniz kaplama çelik direklerin kullanılması oldukça yaygınıdır. Özellikle Avrupa’da yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bazı metalleri boyarken, boyanın sağlama bir şekilde metale tutunmasını sağlamak zor olabilir. Bazı özelliklerinden dolayı galvaniz kaplama çeliği boyamak neredeyse imkansızdır. Zamanla, sıcak daldırma galvaniz kaplama çelik ile boya arasında kaygan bir tabaka oluştuğu için boyaların çoğu galvaniz kaplama çeliğe sağlam bir şekilde yapışmamaktadır. Bu tabaka çoğu zaman boyanın soyulmasına ve dökülmesine neden olmaktadır. Boyamaya başlamadan önce siz bu tabakayı ortadan kaldırmazsanız, sürekli olarak bu tabaka boyanın galvaniz kaplama çeliğe yapışmasını engelleyecektir. Eğer galvaniz kaplama çit direklerinizi boyamanız gerekiyorsa, bazı teknikleri uygulamanız gerekmektedir.

Galvaniz Kaplama Mutfak Lavaboları Videosu

Boyama işlemini sıcak ve kuru bir günde yapmanız gerekmektedir. Öncelikle direklerin etrafında bulunan otları biçmelisiniz. Daha sonra galvaniz kaplama çit direklerinin yüzeyinde  yağ tabakasını silmek için su bazlı yağ çözücü kullanın. Yağ çözücüyü sürerken sert bir fırça kullanmalısınız. Yüzeyi pastan arındırmak için tel fırça kullanmalısınız. Eğer yüzey temizse veya galvaniz kaplama direkleriniz yeni ise bu işlemi atlayabilirsiniz. Kaplama malzemesini fırçayla uygulayınız ve kuruması için iki saat bekleyiniz. Bu işlem sonrasında, galvaniz kaplama çit direklerinizin boyası artık çok daha uzun ömürlü olacaktır.


Yorum yapın

TURAN METAL İNŞAAT VE NAKLİYE SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Fabrika Cumhuriyet.Mah.inönü cad.no:44/çayırova/KOCAELİ
İrtibat: 0262 658 06 12 / 13-14 Fax: 0262 658 06 15
Turan Metal İnşaat ve Nakliye San. ve Tic. LTD. ŞTİ. © 2010 Galvaniz Kaplama