Arama:
Dil Seçimi:
Galvaniz Kaplama Çelik Levhalar

Konut olarak yapılanlar hariç, metal binaların çatı ve duvar panel kaplamalarında galvaniz kaplama çelik levhalar kullanılmaktadır. Galvaniz kaplama çelik levhalar uzun ömürlü ve masrafsız malzemelerdir. Daldırma Galvaniz kaplama çelik levhaları bir çok farklı alanda kullanabilirsiniz. Kullanacağınız alana göre, galvaniz kaplama çeliği boyalı olarakta kullanabilirsiniz. Galvaniz kaplama çelik levhaların ömrü yaklaşık yirmi yıldır. Tabi bu kullanım süresi malzemenin kullanım koşullarına ve galvaniz kaplama çelik levhanın kalınlığına göre artabilir veya azalabilir.

Kullanacağınız galvaniz kaplama çelik levhayı seçerken öncelikle kullanılacağı yeri göz önünde tutmalısınız. Kullanılacağı yer nemli bir yer mi olacak. İklim koşulları nasıl. Galvaniz kaplama çelik levhaların kullanılacağı yerde asit bulunacak mı? Bu noktalara dikkat etmelisiniz. Özellikle ortamda asit varsa, galvaniz kaplama çeliğin ömrü beklenenden daha kısa olabilir. Asitin olduğu ortamlarda sıcak daldırma galvaniz kaplama çelik levhalar yerine, farklı alternatifleri değerlendirmek daha mantıklı olacaktır.

Eğer gerekiyorsa, galvaniz kaplama çelik levhaları boyayarak malzemenin daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz. Fakat galvaniz kaplama çelik malzemeleri boyarken biraz daha özen göstermeniz gerekmektedir. Öncelikle boyanacak olan galavaniz kaplama çelik levhanın yüzeyi iyice temizlenmeli. Daha sonra özey solusyonlar kullanılarak, galavaniz kaplam çeliğin yağı silinmeli. Aksi takdirde boya metale sağlam bir şekilde yapışmayacak ve zamanla boya yüzeyden ayrılacaktır. Gerekli uygulamaları yaparak, galvaniz kaplama çelik levhaları boyarsanız, ömrü daha uzun olur ve malzemeden daha iyi bir verim alabilirsiniz.


Yorum yapın

TURAN METAL İNŞAAT VE NAKLİYE SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Fabrika Cumhuriyet.Mah.inönü cad.no:44/çayırova/KOCAELİ
İrtibat: 0262 658 06 12 / 13-14 Fax: 0262 658 06 15
Turan Metal İnşaat ve Nakliye San. ve Tic. LTD. ŞTİ. © 2010 Galvaniz Kaplama