Arama:
Dil Seçimi:
Galvaniz Kaplama Çelik Borular

Galvaniz kaplama çelik borular daha çok dışarda yapaılan uygulamalarda kullanılırlar. Dışarda en fazla  çit veya korkuluk yapımlarında kullanılırlar.Daldırma Galvaniz kaplama çelik borular aynı zamanda evin içindeki sıhhi tesisatta da kullanılmaktadır.

Galvaniz kaplama çelik borular, çeliği paslanmadan ve çürümeden koruyan çinkoyla kaplıdır. Bu borular, sıvı çinkoyla dolu tanklara batırılarak çinkoyla kaplanırlar. Bu kaplama işlemine daha çok sıcak daldırma galvaniz kaplama denilmektedir. Bu işlem sırasında, iki metal kimyasal olarak birbirlerine bağlanırlar ve asla ayrılmazlar. İşlemin sonucunda ise daha güçlü ve daha uzun ömürlü bir çelik elde edilir.Sıcak daldırma galvaniz kaplama çelik boruları birbirlerine bağlarken bir tür tel ve bağlantıyı sağlamlaştırmak için bir çeşit yapıştırıcı kullanılır.

Galvaniz Kaplama Çiviler

Günümüz modern dünyasında, galvaniz kaplama çelik borular daha çok dışarda yapılan uygulamalarda kullanılır. Galvaniz kaplama çelik borular daha çok trabzanlarda, saçaklarda, çitlerin arasında bulunan destek direklerinde ve güneşliklerde kullanılır. Bu boruların korozyona karşı dayaknıklı olması, bunları korozyon oluşum ihtimalinin yüksek olduğu alanlarda kullanmak için en iyi seçenek haline getirir.

Galvaniz kaplama çelik sadece boru formunda değil, aynı zamandaçelik tabakalar veya tüpler halinde de piyasada bulunabilir. Aynı zamanda piyasada faklı kalınlıkta ve mukavemet gücünde olan türlerini bulmanız mümkün. Aynı zamanda galvaniz kaplama çelik otomotiv sektöründe ve gemi yapımında da kullanılan önemli metaryallerden bir tanesidir.


Yorum yapın

TURAN METAL İNŞAAT VE NAKLİYE SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Fabrika Cumhuriyet.Mah.inönü cad.no:44/çayırova/KOCAELİ
İrtibat: 0262 658 06 12 / 13-14 Fax: 0262 658 06 15
Turan Metal İnşaat ve Nakliye San. ve Tic. LTD. ŞTİ. © 2010 Galvaniz Kaplama