Arama:
Dil Seçimi:
Galvaniz Kaplama Çeliğin Kullanım Alanları

Galvaniz kaplama çelik, çeliğin erimiş çinkoyla dolu olan tanklara batırılarak çinkoyla kaplanmasıyla elde edilir. Bu işleme sıcakk daldırma galvaniz kaplama işlemi denilmektedir. Galvaniz kaplama çelik, paslanmaya ve çürümeye karşı normal çeliğe göre çok daha fazla dayanıklıdır. Çeliğin üzerindeki çinko tabakası, altta kalan çeliğin paslanmasını ve çürümesini engellemektedir. Bu işlem çeliği çok daha kullanışlı bir metale dönüştürür.

Galvaniz kapalama çelik bir çok alanda kullanılmaktadır. Özellikle hava koşullarının sert olduğu bölgelerde, galvaniz kaplama çelik kullanımı çok büyük bir avantaj sağlamaktadır. Galvanize çelilk su olukları diğer alternatif metallere göre çok daha fazla dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Daldırma Galvaniz kaplama çelik direkler, çelikten yapılan  binaların veya evlerin iskelet sistemlerinde de kullanılmaktadır. Bu direkler güçlü ve dayanıklı olmalarının yanısıra, geleneksel insaat metaryallerinin aksine daha az yük bindirmektedirler binaların üzerlerine.

Galvaniz Kaplama Mutfak Lavaboları Videosu

Galvaniz kaplama çelik otomotiv ve uçak yapımında da kullanılmaktadır. Sıcak daldırma galvaniz kaplama yapılmış çelik levhalar koltuklarda, yağ depolarında ve kaportalarda kullanılmaktadır. Bu hafif metaryalin avantajlarından biriside üretim esnasında kesiminin ve şikillendirilmesinin kolay olmasıdır.

Galvaniz kaplama çelik ürünlerinin en fazla tüketildiği sektör inşaat sektörüdür. İnşaat sektörü galvaniz kaplama çeliği destek direklerinde, korkuluklarda, ısıtma ve havlandırma kanallarında ve bariyerlerde kullanmaktadır.


Yorum yapın

TURAN METAL İNŞAAT VE NAKLİYE SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Fabrika Cumhuriyet.Mah.inönü cad.no:44/çayırova/KOCAELİ
İrtibat: 0262 658 06 12 / 13-14 Fax: 0262 658 06 15
Turan Metal İnşaat ve Nakliye San. ve Tic. LTD. ŞTİ. © 2010 Galvaniz Kaplama