Arama:
Dil Seçimi:
Galvaniz Kaplama Çatı Malzemesi

Galvaniz Kaplama Çatı Malzemesi

Birçok kişi ‘galvaniz kaplama çatı malzemesi’ kelimesini duymuştur fakat çoğu insan, bu kelimenin ne anlama geldiğini tam olarak bilmemektedir. Sıcak Daldırma galvaniz kaplama çatı malzemesi, paslanmaya karşı koruma sağlamak amacıyla çeliğin çinkoyla kaplanması ile elde edilir. Çeliği, çinkoyla kaplama işleminede ‘sıcak daldırma galvaniz kaplama’ denir. Galvaniz kaplama çatı malzemesi bir çok yönden, diğer çatı kaplama malzemelerine göre daha avantajlıdır.

Galvaniz kaplama çatı malzemesi, paslanmaz çeliğe kıyasla daha uzun ömürlüdür ve çok daha ekonomiktir.  Galvaniz kaplama çatı malzemesi, onduline çatı malzemesine göre ise iki üç kat daha uzun ömürlüdür. Bazı galvaniz kaplama çatı malzemelerinde ise havaya karşı tam bir koruma sağlaması için aliminyumda katılır. Bu malzemeye ise ‘galvalume’ denilmektedir. Bakır ve çelik kullanımının fazla olmasının nedeni, bu maddelerin paslanmaya karşı dirençli olmalarındandır.

Çeliğin ağır bir malzeme olması, onu çatı uygulamaları için daha elverişli kılar. Daldırma galvaniz kaplı metal çatı yağmur, ateş, deprem, şiddetli rüzgar ve aşırı sıcakların olduğu koşullarda bile dayanabilmektedir. Galvaniz kaplama çatı  malzemesi yanıcı olmadığı ve alev geçirmediği için ışıklandırma veya farklı amaçlarla çatıdan geçirilecek olan elektrik kabloları, sanıldığı gibi bir tehlike unsuru değildir. Çatısı galvaniz kaplı malzemeden oluşan alanların çok sıcak olmamaları için açık renge boyanmaları tavsiye edilir. Ayrıca bu malzeme, çevre dostu bir üründür.


Yorum yapın

TURAN METAL İNŞAAT VE NAKLİYE SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Fabrika Cumhuriyet.Mah.inönü cad.no:44/çayırova/KOCAELİ
İrtibat: 0262 658 06 12 / 13-14 Fax: 0262 658 06 15
Turan Metal İnşaat ve Nakliye San. ve Tic. LTD. ŞTİ. © 2010 Galvaniz Kaplama