Arama:
Dil Seçimi:
En İyi Seçenek; Galvaniz Kaplama Metal Çatı

Kötü hava şartlarının neden olduğu problemlerden çatılarını korumak için birçok ev sahibi galvaniz kaplama çatı malzemesini kullanmaktadır. Galvaniz kaplama çatı malzemesi, kurak veya nemli havaların neden olduğu paslanma ve çürümelere karşı dayanıklı olarak üretilmiştir. Eğer çatı malzemenizi seçerken dikkatli olmazsanız, zamanla çatınızda oluşan delikler nedeniyle evinizin içine su sızdığını görebilirsiniz. Bu durum canınızı fazlaca sıkabilir.

Galvaniz kaplama metal nasıl üretilir? Galvaniz kaplama metal, çeliğin veya demirin çinko ile kaplanması sonucunda elde edilen üründür.Metal sıvı halde bulunan çinkonun içine batırılarak galvaniz kaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonrasında, artık metalin en üst tabakası çinkodan oluşmaktadır. Galvaniz kaplama yapılmasının nedeni ise, paslanmanın altta bulunan ana metale laşmasını engellemektir.

Galvaniz kaplama çatı malzemesinin faydalarından bahsedecek olursak eğer, ilk olarak diğer malzemelere göre daha kaliteli ve uzun ömürlü olması söylenebilir. Daldırma Galvaniz kaplama çatı malzemesi, çinkoyla kaplı olduğundan dolayı her türlü hava koşullarına dayanıklıdır. Uzun ömürlü olmasına ilaveten, hafif olduğu için çatınıza fazla yük binmeyecektir.

Sıcak Daldırma galveniz malzemesi yanıcı olmadığı için yangın çıkması durumunda herhangi bir tehlike arzetmeyecektir. Bir başka özelliği ise dışardaki sıcağı içeri yansıtmamasıdır. Böylece içerde serin bir atmosfer olacaktır.

Bu özellikleri nedeniyle çatırlarda galvaniz kaplama çatı malzemeleri kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Düşününki, bir çatı yaptırıyorsunuz ve otuz veya  kırk yıl boyunca çatıyla ilgili herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.


Yorum yapın

TURAN METAL İNŞAAT VE NAKLİYE SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Fabrika Cumhuriyet.Mah.inönü cad.no:44/çayırova/KOCAELİ
İrtibat: 0262 658 06 12 / 13-14 Fax: 0262 658 06 15
Turan Metal İnşaat ve Nakliye San. ve Tic. LTD. ŞTİ. © 2010 Galvaniz Kaplama