Arama:
Dil Seçimi:
ÇİNKO KAPLAMA

Çinko, normal sıcaklıkta kırılgan,100 c sıcaklıkta da eriyen bir mat metaldir.Sıcaklıkta eriyen,dövülen,soğutulduğu vakitte tekrar eski haline dönen çinko,her metalle aktifleşebilir.

Çinko, pahalı olmayan bir metal olmakla birlikte,çok sayıda da sanayi maddelerin korunmasında,kalınlaşmasında kullanılır.Çinkoya benzer olan Kadmiyum  çinko kadar kullanılmamaktadır.Çinkonun kadmiyumdan daha çok kullanılması,kadmiyumdan hem daha iyi,hem de daha az maliyette olmasıdır.

Demir,çelik,metal maddelerin boyama ve kalınlaştırmasında çinko kullanılır.Bunun adı da kaplamadır.Sanayi ve tüm alanlarda kullanmış olduğumuz bu önemli gereçlerimizde çinko kalkan gibi koruyucu görevindedir.

Üstelik sadece bu metalleri korumak ve uzun ömürlü olmasını sağlaması dışında bir de ,dayanıklı olmasını sağlar.Ekonomiye de büyük karlar kazandırır.Hem zamandan,hem de paradan tasarruf yaparak,daha sağlıklı malzameler elde edilir.

Çinko banyoları nerdeyse tüm demir elementlerin ömrü ve sağlıklı kullanımı için şarttır.Pas,ve neme karşı tüm metal maddeleri çinko kaplama banyosu ile koruruz.


Yorum yapın

TURAN METAL İNŞAAT VE NAKLİYE SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Fabrika Cumhuriyet.Mah.inönü cad.no:44/çayırova/KOCAELİ
İrtibat: 0262 658 06 12 / 13-14 Fax: 0262 658 06 15
Turan Metal İnşaat ve Nakliye San. ve Tic. LTD. ŞTİ. © 2010 Galvaniz Kaplama