Arama:
Dil Seçimi:
Çelik Yapılar ve Galvaniz Kaplama Çelik

Çelik binaların sağlam yapıları oluşturulurken farklı çelik ve metal malzemeler kullanılmaktadır. Bu binalar ağaç veya farklı malzemelerden yapılan binalara göre daha avantajlılardır. İskeleti, duvarları ve çatısı çelikten yapılan bu binalar oldukça sağlam ve uzun ömürlüdürler. Bir sağnak yağış olması halinde su çekmedikleri için çelikte herhangi bir çürüme veya kiüflenme meydana gelmez. Yanmaları gibi bir durum söz konusu değildir. Deprem olduğunda, esneklikleri nedeniyle kolay kolay yıkılmazlar. Beton veya ağaç binalara göre daha ucuza malolurlar. Parçaları hazır olarak geldiği için montajı da kolaydır.

Galvanizli Çatı Kaplama

Çelik binalarda kullanılan iki element paslanmaz çelik ve galvaniz kaplama çeliktir. En az altmış çeşit paslanmaz çelik bulunmaktadır. Mikro yapılarında bulunan alaşımlara göre sınıflandırılırlar.

Binalarda kullanımı için şekillendirme işleminden geçen diğer bir malzeme ise galvaniz kaplama çeliktir. Daldırma Galvaniz kaplama çelik ucuz ve bir çok uygulama için etkili sonuçlar veren bir malzemedir. Galvaniz kaplama çelik binaların iskeletinde, otomobillerde, çatı kaplamalarında kullanılmaktadır. Geri dönüşümü yapılabilen bir malzemedir. Galvaniz kaplama çelik aynı zamanda korozyona karşı dayanıklı bir malzemedir. Bir dizi kimyasal işlemden geçerek çeliğin çinkoyla kaplanmasıyla oluşur. Sıcak daldırma Galvaniz kaplama çeliği bu kadar etkili hale getiren şeyse çinkonun paslanmayı önlemesidir.


Yorum yapın

TURAN METAL İNŞAAT VE NAKLİYE SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Fabrika Cumhuriyet.Mah.inönü cad.no:44/çayırova/KOCAELİ
İrtibat: 0262 658 06 12 / 13-14 Fax: 0262 658 06 15
Turan Metal İnşaat ve Nakliye San. ve Tic. LTD. ŞTİ. © 2010 Galvaniz Kaplama