Arama:
Dil Seçimi:

‘galvaniz’ olarak etiketlenmiş yazılar

Galvaniz sektörü gelişimi

Cumartesi, 06 Ağustos 2011

Galvaniz sektörü her ne kadar yurdumuzda gelişmeye devam etsede çinko bakımından yurtdışına bağımlı olduğu için istenildiği başarıyı gösteremiyor.Bu durumdan dolayı finansal ve kırlganlık bakımından şirketler daha hassas davranıyorlar.
Türkiye’de ki demir çelik ürünlerinin çoğu galvaniz işlemine önem verilmediği için paslanarak ya da korozyona uğrayarak her yıl tonlarcası heba ediliyor.Almanya gibi gelişmiş ürkelerde demir dış ortamla temas edecek demir,çelik gibi malzemelerin galvaniz işlemi uygulanarak
çinko kaplanması gerekirken ülkemizde henüz böyle bir durum yok.Hatta Türkiye^de galvaniz işlemi neredeyse hiç bilinmiyor.
Galvanizlenme temel olarak dış ortamda paslanmaya maruz kalabilecek bir maddenin ince bir çinko tabakasıyla kaplanarak ömrünü ve dayanılılklığını arttırmadır.BU işlemde çinkonun kullanılmasının en büyük sebebi hem insan sağlığı hemde çevre için zararlı olmamasıdır.
Galvanizleme işlemi iki yolla yapılabilir elektrolizleme ve sıcak daldırma.Elektroliz işlemi pek tercih edilmiyor bunu sebebi ise daha çok yüzeysel bir koruma sağlaması.Sıcak daldırma yöntemi ise korozyona maruz kalma ihtimali olan maddelerde kullanılır maddenin daha derinine nüfuz ettiği için koruma sağlar.
Galvanizlenmiş malzemeler daha çok otomotiv ve inşaat sektöründe gerek duyuluyor.Otomotiv sektöründe arabanın kaportası,iç destekleri,egzost boruları ve,arabanın iç donanımlarında kullanılırken inşaat sektöründe ise çelik konstrüksiyon,korkuluk,köprü malzemeleri gibi yapılarda kullanılır.

Gelişmişlik göstergesi sayılıyor

Galvaniz sektörü Türkiye’de gereken değeri bulamamasına rağmen son yıllarda büyük bir gelişme ve büyüme içerisine girdi.Fakat bu büyüme hala yeteri kadar değil standartlarımız hala dünya ortalamasının bayağı altında.
Çinko kaplama yapılmadığı için ömrü tükenen ve hurdaya dönen malzemelerin Türkiye’ye kaybı yıllık 15 milyar dolar civarında.
DÜnya nazarında ürünlerin galvanizlenmesi bir gelişmişlik göstergesi sayılıyor.Bizim bu seviyeye gelmemiz için öncelikle çelik üretimi ve tüketimini arttırmalıyız.BU sektörün gelişimi hem dünya açısından hem bizim açımızdan çok önemlidir.

Çivi Galvanizi

Pazartesi, 21 Mart 2011

Çivi galvaniz kaplama ile deniz suyunda uzun ömürlü bir koruma sağlar günümüzde tekne ve yatlarda oldukca çok kullanılan galvanizli çiviler krozyona karşı en iyi koruma sonucunu vermektedir. Galvaniz civi kullanımı dünyada inşaat alanlarında çokca kulanılmakta çiviler üretimden sonra galvanizlenmek üzere galvaniz tesislerine alınır yani üretimde galvanizli demir çubuk kullanılmaz.

Çivi üreticileri yüksek maliyetlerden dolayı çivi galvanizini fason olarak yaptırmaktadırlar hırdavat malzemeleri pazarlayan şirketler ürünlerini yine aynı şekilde fason galvaniz kaplama yapan kuruluşlara yaptırmaktadır.

Sıcak galvaniz çiviler (çamaşır veya Namlu Süreci) en sık büyük çelik fabrikaları tarafından üretilen türüdür. Ne yazık ki, dönem “sıcak galvanizli” çivi “sıcak daldırma” ile birçok kişi tarafından karıştırılırçivi. Ama “sıcak galvanizli” çivi ve daldırma değil ve çivi daldırma olarak yapmak sıcak performans aynı sunmuyoruz. Sıcak galvanizli çivi çinko dağıtmak ve erime fırın varil sıcak bir dönem sonra olup, bir varil çivi soğuk çelik ile kaplı tutam çinko cips. Erime çinko çiviler üzerinde yıkar off – biraz patlamış mısır buttering gibi – ve bir şekilde aynı bazı çivi küçük alırsınız fazla çinko ve bazı çok. Bir zorluk süreç bu konuları olduğunu sırasında halka ve çinko ile doldurmak eğilimindedir çivi vida sap. Ayrıca, bu kafaları tırnak altında ve zor mevduat üst yeterince çinko gör. kaplama Çünkü bu sürecin kalitesi aynı değildir üretmek yok, sadece o bitki Nails Maze de edildi terk tamamen dogal.

Galvaniz kaplama Turan Metal

Pazartesi, 15 Kasım 2010

Turan Metal Galvaniz Kaplama Tesisleri gebze şekerpınarda 7,5 meterelik galvaniz banyosu ile 2010 son çeyreğinde hizmete giriyor. Gebze şeker pınarda büyük boy malzemelerin Galvaniz kaplama işlemini yapıcaktır Küçük ve dişli malzemelerin galvaniz kaplamasını yapan Turan Metal İstanbul avrupa yakasında küçük malzeme için tasarlanmış Sıcak daldırma galvaniz kaplama ocağı ile sektörde 30 yıllık deneyime sahiptir.

METAL VE ALAŞIM KOROZYONU

Çarşamba, 29 Eylül 2010

Galvanizleme amacıyla çelik korozyondan korunur, önemli olan korozyonu anlamaktır. Galvanizleme metalin bozulmaya ya da alaşım olarak korozyona karşı korunmasıdır.

Başka bir deyişle galvaniz, metalin korozyonun olumsuz belirli türleri ve nedenleri de dahil olmak üzere korumasını sağlar. galvaniz

Daha kapsamlı olarak metal bir etkileşimin korozyon özelliklerini etkilemesi daha gelişecektir.sıcak daldırma kaplama

Galvaniz

Pazartesi, 13 Eylül 2010

Galvaniz kaplama fabrikamız istanbul Sultangazi ve Kocaeli Gebze de iki ayrı yerde sıcak daldırma Galvaniz kaplama yapmaktayız.

Krozyona karşı en iyi koruma sağlayan galvaniz kaplama avrupa ülkelerin de çok yaygın olan galvaniz kaplama Türkiyede de yayğınlaşmaya başlamış en iyi kaplama yöntemidir.

Galvaniz kaplama hakkında Daha detaylı bilği için telefon numaralarımızdan bize ulaşın.

Galvaniz kaplama da lider kuruluş Turan Metal 30 yılı aşkın süredir iatanbul’da sıcak daldırma galvaniz işlemi yapmaktadır.

NİHAİ KOROZYON

Salı, 27 Temmuz 2010

Çeliğin galvenizlemesi inhibe edilmesine rağmen, özellikle yağmurun doğal asiti nedeniyle, paslanması kaçınılmaz olacaktır. Örneğin, çinko kaplamanın koruyucu eylemini birkaç yıl içinde düşürmeye başlayacaktır. galvaniz

Deniz ve tuzlu ortamlarda galvanizli demirin ömrü daha azdır, çünkü deniz suyu korozyon hızını arttırır ve elektiksel iletkenliği yüksektir. Araba çerçevelerinin galvanizlenmesi buna örnektir. Çok soğuk ve tuzlu ortamlarda çok çabuk paslanır. sıcak galvaniz kaplama

Başka yollarla boya kaplamalarda da galvanizli çelik koruması yıllarca sürebilir.

Dişli Malzemelerin Galvaniz Kaplanması

Cuma, 23 Temmuz 2010

Turan metal Sıcak Daldırma Galvaniz kaplama 25 yılı aşkın süredir istanbul da faliyet göstermektedir. Dişli civata somun saplama gibi dişli malzemelerin sıcak daldırma galvaniz kaplmasını dişlerde pürüzsüz çalışma garantisi veren  Galvaniz kaplmada lider kuruşuş Turan Metal

Yeni Galvaniz kaplama tesisimiz..

Çarşamba, 23 Haziran 2010

Yapımını bitirdigimiz Yeni fabrikamız da hizmete başlıyoruz. Sıcak daldırma Galvaniz Kaplama tesislerimizde sadece fason Galvaniz Kaplama yapılmaktadır …!

TURAN METAL İNŞAAT VE NAKLİYE SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Fabrika Cumhuriyet.Mah.inönü cad.no:44/çayırova/KOCAELİ
İrtibat: 0262 658 06 12 / 13-14 Fax: 0262 658 06 15
Turan Metal İnşaat ve Nakliye San. ve Tic. LTD. ŞTİ. © 2010 Galvaniz Kaplama