Arama:
Dil Seçimi:

‘galvaniz kaplamanın önemi’ olarak etiketlenmiş yazılar

Galvanizleme işleminin faydaları

Cumartesi, 21 Mayıs 2011

Galvanizleme, demir çelik sektörünün en çok uygulanan işlemlerinden biri olmasının yanında  demir çelik sektörüne estetiği ve göz zevkine uyumu sağlayan uygulamadır.

 Eskiden beri demir çelik sektörü doğal ilerleyen yeniliklere kapalı bir sektördü; günümüzün hızla ilerleyen teknolojisine karşı duramayan demir çelik sektörüde bazı yenilikler yapmak zorunda kalıd.

Bunun yanında mimarının gelişmesiyle demir çeliğe doğan ihtiyac daha fa fazlalaştı ve Demir- çelik sanayiside bu ihtiyaçlara çözüm olarak galvanizleme uygulamasını üretti.

Galvanizleme özel hammaddesi sayesinde boru ve saclar üzerinde görüntünün güzelleşmesi ve çürümeyi engellemesi adına yapılan işlemdir.Aynı zamanda galvaniz metallerin su,çamur,oksiyen gibi maddelere karşı koymasınada olanak sağlamaktadır.

Ülkemizde galvanizleme işlemi yeni olmasına karşın Galvaniz kaplama,bir çok ülkede uzun yıllardır kullanılmaktadır.Kaliteli ürünlerin korunmasında her zaman kullanılmaya devam edecektir.

Ürünlerin korunmasında önemli bir yere sahip olan kaplamalar sadece çinko kaplamayla değil krom,bakır,alüminyum ve benzeri koruma sistemleriylede yapılmaktadır.Fakat bunlardan en önde geleni galvaniz kaplamadır.

TURAN METAL İNŞAAT VE NAKLİYE SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Fabrika Cumhuriyet.Mah.inönü cad.no:44/çayırova/KOCAELİ
İrtibat: 0262 658 06 12 / 13-14 Fax: 0262 658 06 15
Turan Metal İnşaat ve Nakliye San. ve Tic. LTD. ŞTİ. © 2010 Galvaniz Kaplama